Proč je pro mě důležité psát blog?

Když jsem byl malý, neustále jsem si psal do svého zápisníku – vše, co mě štvalo a nebo dokonce i básně (přiznám se, že některé byly i trochu rasistické, protože v dětství na mě ostatní poukazovali kvůli rase). 

Člověk si díky psaní tak utřídí myšlenky a nemusí si pamatovat úplně všechno. Kdykoliv jsem měl nějaký nápad nebo myšlenku, hned jsem si ji napsal a později jsem se tak k nim mohl vrátit. 

Jsem stará škola, takže si rád píšu na papír a následně pak přepisuji do digitální podoby (word, excel, prezentace). Do teď mám papírový diář, kam si píšu všechny svoje cíle a sny. Od svých 16 let jsem si začal rozdělovat, kde si co budu psát, takže jsem měl zvlášť diář na své osobní věci a zvlášť na finanční. Od roku 2008 si příjmy a výdaje zaznamenávám do elektronické podoby.  

Svůj úplně první blog jsem vytvořil v roce 2012 na facebooku, kde si pamatuju, že jeden z článků byl “Láska a bojové umění”. Většina projektů, které jsem jej spolu-vytvářel, má svůj blog. Dá vám to příležitost se rozepsat o tom, čemu rozumíte a předat lidem své myšlenky nebo know-how, díky kterým můžete inspirovat, motivovat nebo i jen třeba potěšit čtenáře. 

Ovšem, budovat si osobní značku nemusí nutně hned znamenat mít svůj vlastní web/blog. Má kamarádka si své jméno vybudovala tím, že píše na blogu iDNES, fóra nebo weby, na který již mají své čtenáře. Články nemusí být vždy jenom dlouhé, můžou být i kratší, ale Vám jde hlavně o to, předat nějakou hodnotu svým čtenářům. 

Budete tak rozvíjet jak sebe, tak i své podnikání, nebo cokoliv, co budete dělat.