Proč způsoby, kterými pracujeme nefungují?

HODNĚ MYSLET NEZNAMENÁ HODNĚ DĚLAT.

Pod tímto životem potvrzujícím citátem (mimochodem mým oblíbeným) vám zde sepíši volné převyprávění kapitoly o zavádění nových návyků z knihy „The Way We’re Working Isn’t Working“.

TOHLE TÉMA JE DLE MÉHO VELMI ZAJÍMAVÉ !! (Zvláště to opravdu funguje v praxi.)

  • 95% lidí, kteří drží dietu, časem přibere stejnou váhu a mnozí ještě více.
  • I po infarktu pouze jeden ze sedmi pacientů změní své stravovací návyky nebo zvýší fyzickou aktivitu.

 

 

Proč je to tak?

Všechny řízené akce jsou napájeny z jednoho zásobníku sebeovládání. Jinými slovy, máme omezenou zásobu vůle, která je stejně vynakládána na plnění pracovních úkolů a dodržování diety a odolávání stresu.

V souladu s tím se nelze spoléhat pouze na sílu vůle – je to stejný sval, který potřebuje střídat napětí s obnovou síly. Nejlepší je nespoléhat na vůli, ale na systém chování, který se za ta léta vyvinul.

95% našich činů je dáno našimi zvyky.

‼To znamená, že téměř celý život jednáme automaticky, a ne vědomě.‼ ️

Obecně si jen myslíme, že máme život pod kontrolou, ale není tomu tak. Jakékoli požadované chování by tedy mělo být transformováno do návyku. Čím méně vědomé vůle projevíme, abychom dosáhli výsledku, tím jsou naše činy účinnější.

Rady, které jsem si z knihy odnesl

  1. Implementujte maximálně dva návyky současně
  2. Předem napravte své plány na sebemenší Vitaly. Například plánování času a místa znalostí minus předem naplánuje trénink na třetinu času. Zvyk, kterému je přidělen určitý čas, se mnohonásobně lépe zvyká.
  3. Trénujte to, co naznačuje, že by nejraději dělal, a ne naopak (Nesnažte se odolat touze sníst během dne něco chutného, ​​ale předem se rozhodněte, co přesně budete jíst). Je snazší vyhnout se pokušení, než mu odolat.
  4. Trénujte to, co naznačuje, že by nejraději dělal, a ne naopak (Nesnažte se odolat touze sníst během dne něco chutného, ​​ale předem se rozhodněte, co přesně budete jíst). Je snazší vyhnout se pokušení, než mu odolat.
  5. Naše míra odpovědnosti se zvyšuje, když se zavážeme změnit zvyk v přítomnosti jiné osoby. Poznáte to na blogu. Můžete kolem sebe vytvořit skupinu tří nebo čtyř lidí, kteří by vám jednou týdně měli říct, jak se jim daří. Mimochodem, schválení našich výsledků jinými lidmi posiluje náš záměr jít dál.

 

Dejte mi určitě vědět, co funguje vám a co zas naopak ne.

 

Tungis