VŠE je jedna z nejprestižnějších škol v ČR

VŠE je jedna z nejprestižnějších škol v ČR, uvědomují si to i vietnamští studenti?

Víte, že mezi nejpotenciálnější projekty na této škole je jeden takový, který vlastní student vietnamského původu?

Projekt aplikce QuickJOBS, řešení brigád pro studenty po celé ČR – za zády projektu je talentovaný mladý student Dalibor Herbrich (21 let) – Trong Hieu.

Dalibor je jeden z členů UBC (United Business Club). Jako mladý nastoupil na VŠE a už 

v prváku byl aktivní a nechtěl zapadnout do davu.

Dalibore, mohl bys nám říct, jaké byly tvé první aktivity?

-Mé první aktivity v podnikání začali už v 3. třídě, kdy jsem rozprodávál bonbóny po jednom. Od té doby jsem nepřestal podnikat. Co se aktivit na VŠ týče, tak jsem začal VŠE s eshopem Eletron na elektroniku, kterou jsme založili s kamarádem Honzou Kotkem, který nyní rozjíždí projekt Uniseeker

Navíc jak rád říkám, business rodí business. Lidé se o vás dozví a navrhují spolupráce.

Dalibor Herbrich

Znám tě ještě dřív než jsi vstoupil do UBC. Kde jsi hledal příležitosti a jak si vlastně přišel k UBC?

Podnikání mně bavilo od jakživa, takže jsem všude viděl příležitosti. Nemusel jsem je nějak zvlášť hledat. Navíc jak rád říkám, business rodí business. Lidé se o vás dozví a navrhují spolupráce.

– K UBC jsem se dostal přes Fakultní seznamovák (http://fakultniseznamovak.cz), kde projekt představoval Filip Mayer, předseda klubu. Myšlenka mě zaujala, a tak jsem se přihlásil a vzali mě. 

na fotce: Já, Dalibor Herbricht, Oliver Dlouhý zakladatel kiwi.cz a členové UBC

Jaké zkušenosti při nepovedených projektu si získal?

Každy projekt je skvělá zkušenost. Nepovažoval bych žádný projekt za nepovedený. Se všemi se dalo pokračovat, jen jsme se rozhodli, že bychom se třeba rádi dali jiným směrem. Zkušeností jsem se naučil mnoho, od obchodování přes zakládání eshopu, zakládání firmy až po nyní mobilní aplikace.

Co tě nasměrovalo k startupu QuickJOBS?

Začalo to tím, že jsem chtěl pomoc kamarádovi, který při studiu byl ve finanční nesnázi. Těžko se při studiu domlouvá práce na poloviční úvazek, a tak jednorázové práce přicházely nejvíce vhod. Nebylo a ani nyní není moc kanálů, jak na tyto práce přijít, přitom ze zkušeností jsem věděl, že jednorázové brigádníky se hledá pořád – jak hostesky, čísníky, tak komparzisty nebo i jednoduchou pomoc při stěhování. Chtěl jsem tyto lidi efektivně spojit, a tak vznikl QuickJOBS.

Jaké jsou tvé cíle? Je tu docela hodně vietnamských studentů, kteří mají problém s češtinou, plánuješ vietnamskou verzi?

Nyní mám dva cíle, dokončit VŠ a plně se věnovat QuickJOBS. Pro vietnamskou komunitu bych rád něco udělal a vietnamská verze QuickJOBS by jistě mohla být jedna z cest. Ještě musím zjistit, zda na to je trh :). Prvotně plánujeme rozšíření v Praze, pak v Brně a ostatních městech v ČR. Expanzi do zahraničí plánujeme do tří let.

Děkují tedy za tvůj čas a to, že pomůžeš spousta studentům stát se finančně samostatní. Určitě se ještě setkáme na naších workshopech, kde můžeme společně předávat zkušenosti našincům. Přejeme co nejvíce úspěchů.

Já velice děkuji, ať se daří i vám a přeji všem hodně splněných cílů a přání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *